Ranking zakreślaczy biurowych
W dobrze wyposażonym biurze nie może zabraknąć przyborów piśmienniczych i akcesoriów. Potrzebne są niezawodne długopisy, ołówki, korektor, nożyczki, spinacze i taśmy klejące. W przyborniku, który znajdzie się na biurku, nie może też zabraknąć zakreślacza.
Zakreślacz – dlaczego warto go mieć pod ręką?
Nie ma znaczenia, czy mowa o referacie w urzędzie czy sekretariacie dużej firmy – pracownicy zatrudnieni w takich miejscach mają codziennie do czynienia ze stertą dokumentów w formie papierowej. Te trzeba nie tylko poukładać lub zeskanować do systemu – bywa, że konieczne jest zaznaczenie najważniejszych informacji, by szybko mogli z nimi zapoznać się współpracownicy. Aby zakreślić kluczowe fragmenty w poszczególnych pismach, warto posłużyć się zakreślaczem. Dzięki rzucającemu się w oczy kolorowi, odnalezienie ważnych danych na dokumencie, np. numeru rachunku bankowego lub nazwiska klienta, zajmuje kilka sekund.
Zakreślacze znacznie ułatwiają pracę z dużą ilością dokumentów w formie papierowej. Poza pracownikami, którzy są zatrudnieni w biurach i instytucjach publicznych, zakreślacze powszechnie stosują pracownicy banków. Ci, którzy są odpowiedzialni za sprzedaż produktów, często przygotowują, a następnie drukują umowy. Aby ułatwić klientom znalezienie najważniejszych informacji, również posługują się zakreślaczem. Śmiało można zatem powiedzieć, że zakreślacz jest jednym z podstawowych przyborów piśmienniczych, który musi znaleźć się wszędzie tam, gdzie pracuje się z dokumentami w wersji papierowej.
Na co zwrócić uwagę, wybierając zakreślacze?
Producentów zakreślaczy jest wiele. Potencjalni klienci powinni wiedzieć, czym różnią się poszczególne produkty, aby wybrać takie, które spełnią ich oczekiwania. Przebierając w ofercie producentów tych wyrobów piśmienniczych, uwagę warto zwrócić na:
- paletę kolorystyczną
Niektóre firmy proponują zakreślacze jedynie w kilku kolorach, oferta innych jest bardziej rozbudowana.
- długość linii pisania
Im dłuższa, tym lepiej, bo na tym dłużej wystarczy zakreślacz.
- ściętą końcówkę
Dobrze, aby wybrane zakreślacze były wyposażone w ściętą końcówkę – wówczas użytkownik może wybrać grubość linii zakreślenia.
- przeznaczenie zakreślacza
Większość zakreślaczy świetnie poradzi sobie z zaznaczeniem najważniejszych informacji na standardowym papierze. Gdy potrzebny jest zakreślacz do map lub papieru kredowego czy faksowego, to przed zakupem wybranego produktu warto upewnić się, że jest on przeznaczony do danego rodzaju papieru.
W ostatnim czasie na rynku pojawiły się również tzw. suche zakreślacze, czyli w kredce. Dzięki nim również możliwe jest zaznaczenie najważniejszych informacji, a to dlatego, że są one wyposażone we fluorescencyjny wkład.
Ranking zakreślaczy biurowych – te produkty są godne polecenia
Poszukujesz zakreślaczy biurowych, które będą niezawodnie służyć Twoim pracownikom? Przygotowaliśmy zestawienie produktów, którymi powinieneś się zainteresować – poniżej znajdziesz kilka wyrobów pochodzących od różnych, ale sprawdzonych producentów przyborów piśmienniczych.
1) Zakreślacz fluorescencyjny Stabilo Boss żółty
Produkty firmy Stabilo raczej nie trzeba bliżej przybliżać osobom, które na co dzień pracują w biurze. Jeżeli nie chcesz ponosić wysokich kosztów, to zakup zakreślaczy właśnie tej firmy pozwoli Ci poczynić oszczędności. Dlaczego? Poza jakością, trzeba pomyśleć o trwałości – zakreślacze firmy Stabilo są tak skonstruowane, że można je intensywnie użytkować nawet przez kilka miesięcy.
Proponowany zakreślacz to produkt fluorescencyjny z tuszem na bazie wody. Co ważne, za jego pomocą możliwe jest zaznaczenie najważniejszych informacji na kartkach o różnej strukturze – zakreślacz nie rozmaże się np. na papierze faksowym czy samokopiującym.
2) Zakreślacz Pilot Frixion Soft Light zielony
Firma Pilot jest dobrze znanym producentem trwałych wyrobów piśmienniczych. Oferowany przez nią zakreślacz Frixion Soft Light wyróżnia się wyglądem i funkcjonalnością. W odróżnieniu od tradycyjnych zakreślaczy, ten kształtem przypomina długopis. Dodatkowo producent wyposażył swój produkt w specjalny korektor – nie ma zatem kłopotu z usunięciem podkreślenia, które zostało wykonane omyłkowo.
Jeżeli poszukujesz zakreślacza innego niż fluorescencyjny, to Frixion Soft Light powinien spełnić Twoje oczekiwania. Produkt jest dostępny w kolorze zielonym.
3) Zakreślacz fluorescencyjny Idest różowy
Proponowany zakreślacz marki Idest to najtańszy produkt w tym zestawieniu. Cena, choć istotna, nie powinna być jednak jedynym wyznacznikiem – oferowany produkt ma więcej zalet. Przede wszystkim jest wyposażony w klips, a to oznacza, że nie nigdy nie zgubi się wśród sterty dokumentów – wystarczy tylko go przyczepić do wybranych kartek papieru.
Proponowany produkt to zakreślacz fluorescencyjny na bazie wody, a to oznacza, że zaznaczony fragment tekstu będzie rzucał się w oczy. Plusem jest również ścięta końcówka, dzięki której szerokość linii zakreślenia wynosi od 1 do 5 mm. Dodatkowym atutem jest fakt, że zakreślacz z powodzeniem sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju papieru. Produkt jest dostępny w kolorze różowym.
4) Zakreślacz fluorescencyjny Staedtler Textsurfer niebieski
Staedtler to niemieckie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji przyborów piśmienniczych i kreślarskich. Zakreślacz fluorescencyjny Staedtler Textsurfer to idealne rozwiązanie dla osób robiących notatki piórem. Dzięki zastosowaniu przez producenta formuły Ink Jest Safe, zakreślacz nie rozmazuje odręcznego pisma.
Od tańszych wyrobów zakreślacz Staedtler Textsurfer wyróżnia się ściętą końcówką, dzięki której szerokość linii zakreślenia wynosi od 1 do 5 mm, i wyposażeniem go w atrament pigmentowy. Zastosowanie takiego atramentu oznacza, że można nim zakreślać fragmenty na papierze różnej struktury – kredowym, standardowym przeznaczonym do drukarek czy faksowym. Kolor atramentu tego zakreślacza to niebieski.
5) Zakreślacz UNI USP-200 Zielony obrotowa końcówka
Na tle oferty w zakresie zakreślaczy ciekawie prezentuje się produkt firmy UNI, a dokładniej USP-200. O tym, że z pewnością sprawdzi się on w biurowych warunkach świadczy m.in. to, że zakreślacz nie wyschnie nawet wówczas, gdy będzie pozostawiony bez skuwki przez kilka godzin. Na uwagę zasługuje również innowacyjne rozwiązanie w postaci końcówki, która obraca się o 360 stopni. Dzięki temu użytkownik produktu może zaznaczyć tekst również w pionie.
Model USP-200 z obracaną końcówką w kolorze zielonym został wyposażony we fluorescencyjny tusz pigmentowy. Takie rozwiązanie gwarantuje, że zakreślenia można dokonać na papierze różnej struktury, np. faksowym. Dodatkowym plusem jest wyposażenie wyrobu w ściętą końcówkę, która gwarantuje linię zakreślenia o grubości ok. 6 mm.
Kieruj się przeznaczeniem, a nie ceną
Oferta producentów wyrobów piśmienniczych jest szeroka, gdy mowa o zakreślaczach. Zanim zdecydujesz się na konkretny produkt, sprawdź, czy nadaje się on do papieru używanego w Twojej firmie. W ten sposób nie wydasz pieniędzy za zakup zakreślaczy, z których Twoi pracownicy nie będą mogli korzystać.