Promocje
Pisaki do tkanin Mazaki T-SHIRT FIORELLO 6 kol
Pisaki do tkanin Mazaki T-SHIRT FIORELLO 6 kol

9,61 zł

Cena regularna: 10,61 zł

Najniższa cena: 10,61 zł

7,81 zł

Cena regularna: 8,63 zł

Najniższa cena: 8,63 zł
szt
Podnóżek Ergonomiczny Fellowes
Podnóżek Ergonomiczny Fellowes

107,90 zł

Cena regularna: 139,90 zł

Najniższa cena: 139,90 zł

87,72 zł

Cena regularna: 113,74 zł

Najniższa cena: 113,74 zł
szt
Rolka offsetowa Emerson 57x30  10sztuk
Rolka offsetowa Emerson 57x30 10sztuk

14,90 zł

Cena regularna: 16,90 zł

Najniższa cena: 14,90 zł

12,11 zł

Cena regularna: 13,74 zł

Najniższa cena: 12,11 zł
szt
Produkt dnia
Tablica korkowa 60x90 MEMOBE
Tablica korkowa 60x90 MEMOBE

35,14 zł

28,57 zł

szt
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,2
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,2

25,17 zł

20,46 zł

szt
Kalkulator Citizen SDC-444S
Kalkulator Citizen SDC-444S

54,90 zł

44,63 zł

szt
Zszywacz 30k  Leitz New NeXXt Style rubinowy
Zszywacz 30k Leitz New NeXXt Style rubinowy

104,01 zł

84,56 zł

szt
Skoroszyt prezentacyjny PENTEL EKO błekitny 7 kieszeni
Skoroszyt prezentacyjny PENTEL EKO błekitny 7 kieszeni

5,31 zł

4,32 zł

szt
ZSZYWACZ BIUROWY MAPED ADVANCED METAL 25K GRAFITOWY
ZSZYWACZ BIUROWY MAPED ADVANCED METAL 25K GRAFITOWY

26,28 zł

21,37 zł

szt
Segregator A4 50 MM czarny
Segregator A4 50 MM czarny

7,59 zł

6,17 zł

szt
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,3
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,3

25,91 zł

21,07 zł

szt
Wkład Pilot Frixion do pióra 0,7mm niebieski
Wkład Pilot Frixion do pióra 0,7mm niebieski

5,69 zł

4,63 zł

szt
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,7
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,7

25,55 zł

20,77 zł

szt

kontakt ze sklepem

Ranking Niszczarek

TOP10 najlepszych niszczarek biurowych

Prowadzisz firmę i w związku z tym na tworzonych przez ciebie dokumentach widnieją dane osobowe twoich klientów? Musisz zatem zainwestować w niszczarkę biurową. Jaką powinieneś wybrać?

Każda firma gromadząca i administrująca danymi osobowymi ma obowiązek je chronić – tak wynika z ustawy o Ochronie Danych Osobowych. Skoro jesteś właścicielem przedsiębiorstwa, to właśnie na twoich barkach spoczywa obowiązek prawidłowego zabezpieczenia danych przed dostępem osób niepowołanych. Poza zabezpieczeniem danych wprowadzanych do komputera, musisz pamiętać również o wygenerowanych dokumentach, które powinny zostać zniszczone.

Wyrzucenie dokumentów z danymi osobowymi do kosza na śmieci nie jest dobrym rozwiązaniem – dostęp do nich mogą zdobyć osoby do tego nieupoważnione. Najlepiej, abyś zainwestował w niszczarkę. Ponieważ takich urządzeń w sklepach znajdziesz wiele, przed wyborem powinieneś zorientować się w dostępnym asortymencie, aby wiedzieć, czego szukać.

Niszczarka biurowa – jakiej potrzebujesz?

W sklepach znajdziesz niszczarki dedykowane zarówno niewielkim firmom, jak i dużym przedsiębiorstwom. W drugim przypadku mowa o tzw. niszczarkach centralnych. W zależności od modelu urządzenia, może być ono wyposażone w system cięcia w paski lub ścinki. Wielkość pasków czy ścinków ma znaczenie – powinieneś zapoznać się z normą DIN 32757, w której znajdziesz szczegółowe informacje o klasach tajności dokumentów.

W twojej firmie będą niszczone wyłącznie dokumenty ogólne lub korespondencja? W takim razie zniszczone arkusze muszą zostać pocięte w paski o maksymalnej szerokości 12 mm. Jeżeli materiały trafiające do niszczarki będą poufne, to – zgodnie ze wspomnianą już normą – pasek papieru nie może być szerszy niż 2 mm, a jego maksymalna długość wynosić musi 80 mm.

Na jakie paramenty zwrócić uwagę, wybierając niszczarkę biurową?

Gdy określisz już, jakie dokumenty będą trafiać do niszczarki, będziesz wiedział, wśród jakich produktów możesz wybierać. Ale system cięcia – choć najważniejszy – nie jest jedynym parametrem, na który musisz zwrócić uwagę. Producenci takiego sprzętu różnicują poszczególne modele pod względem:

  • Pojemności kosza – w standardowych niszczarkach biurowych pojemność kosza wynosi ok. 25 l, zaś w największych dostępnych na rynku nawet ok. 100 l.
  • Wydajności – na ten parament zwróć uwagę, jeżeli chcesz jednocześnie niszczyć więcej niż 3-4 dokumenty. Jeżeli z niszczarki będzie korzystać kilkunastu pracowników, to dobrze, aby pozwalała ona zniszczyć jednocześnie np. 10 arkuszy papieru.
  • Poziomu hałasu – jeżeli niszczarka będzie często używana, docenisz fakt, że będzie ona cicha. W przeciwnym razie może utrudniać pracę w biurze – być może zajdzie konieczność ustawienia jej w przestrzeni ogólnodostępnej, nie zaś tam, gdzie są biurka.

Dodatkowo powinieneś zorientować się, czy wybrany przez ciebie model został wyposażony w przydatny czujnik wypełnienia kosza. Dzięki niemu pracownicy będą wiedzieć, kiedy opróżnić pojemnik – to zapobiegnie zacinaniu się niszczarki podczas niszczenia dokumentów.

Ponieważ dokumenty często są spinane np. zszywkami, warto, aby wybrana przez ciebie niszczarka biurowa niszczyła materiały z niewielkimi zszywkami czy nawet spinaczami.

Ranking niszczarek biurowych – sprawdź, co polecamy

1) Niszczarka biurowa 73Ci Fellowes    

To niewielkich rozmiarów niszczarka biurowa, która pozwala skutecznie zniszczyć dokumenty poufne. Kosz o pojemności 23 l, funkcja cofania i możliwość zniszczenia jednorazowo do 12 kartek to główne atuty tego urządzenia. Producent zdecydował się zastosować funkcję Energy Savings System, dzięki której oszczędność energii może wynieść aż do 70% - urządzenie automatycznie wyłącza się po 2 minutach od zniszczenia ostatniego dokumentu.

2) Niszczarka Kobra + 3 CC4 ES

Niszczarka Kobra firmy AGRO pozwala jednorazowo zniszczyć do 14 kartek papieru. Poza dokumentami, za pomocą tego urządzenia możliwe jest skuteczne zniszczenie m.in. płyt CD i plastikowych kart. Producent wyposażył niszczarkę w funkcję cofania i system Throw and Shred, dzięki czemu możliwe jest niszczenie nawet zgniecionych kartek papieru. Zgodnie z normą DIN 32757 niszczarka posiada III klasę tajności, co oznacza, że pozwala zniszczyć dokumenty poufne.

3) Niszczarka osobista Fellowes 53C

Została zaprojektowana z myślą o użytku domowym i niewielkich firmach. Niszczarka Fellowes pozwala zniszczyć maksymalnie do 10 kartek papieru jednocześnie. Za jej pomocą zniszczysz również karty płatnicze i płyty, urządzenie poradzi sobie również z małymi zszywkami i spinaczami. Pojemność kosza wynosi 23 l, co przy sporadycznym korzystaniu z urządzenia eliminuje konieczność jego częstego opróżniania.

4) Niszczarka Fellowes M-6C

Ta niszczarka świetnie sprawdzi się w warunkach domowych i w małym biurze. Jednorazowo pozwala zniszczyć do 6 kartek papieru, poradzi sobie również z kartami płatniczymi, małymi zszywkami i spinaczami. Urządzenie zostało wyposażone w mechaniczną funkcję start-stop i kosz o pojemności 13 l. Niszczarka posiada III klasę tajności, co oznacza, że pozwala zniszczyć nie tylko korespondencję, lecz także dokumenty poufne (zgodnie z normą DIN 32757).

5) Niszczarka Wallner FX418D

Niszczarka jest przeznaczona do użytku domowego, sprawdzi się również w niewielkich biurach. Urządzenie pozwala skutecznie zniszczyć materiały poufne i korespondencję. Jednorazowo możliwe jest zniszczenie 18 kartek papieru A4. Dzięki wyposażeniu niszczarki w solidny mechanizm cięcia, poradzi sobie ona z płytami, zszywkami, spinaczami i kartami płatniczymi. Z myślą o oszczędności energii, urządzenie wyłącza się po ok. 5 sekundach od momentu zniszczenia ostatniego materiału.

Jaką niszczarkę biurową wybrać?

Jeżeli chcesz wybrać solidną niszczarkę biurową, która posłuży ci niezawodnie przez wiele lat, to w pierwszej kolejności określ, co i w jakich ilościach będziesz niszczył. Nie zapomnij przy tym o klasie tajności – w ten sposób uchronisz się od odpowiedzialności za ujawnienie danych osobowych osobom nieupoważnionym. W drugiej kolejności zapoznaj się z ofertami producentów takich urządzeń i sprawdź aktualne rankingi. Korzystając z zestawienia najpopularniejszych niszczarek biurowych szybko dowiesz się, które są polecane przez przedsiębiorców. W ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu, będziesz również wybierał wśród urządzeń aktualnie dostępnych w sklepach.

Pamiętaj, że zakup niszczarki to nie zbędny wydatek, ale inwestycja w bezpieczeństwo. Przecież nie chciałbyś, aby twoje dane osobowe – jako klienta lub kontrahenta – wpadły w niepowołane ręce, prawda? Właśnie dlatego sam powinieneś zainwestować w profesjonalną niszczarkę biurową. Ponieważ ich wybór jest ogromny, z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla swojej firmy.


2017 segato.pl | artykuły biurowe |  | sprzęt biurowy |  | akcesoria dla firm  

Kopiowanie zawartości naszego sklepu lub jej części bez zgody właścicieli sklepu jest zabronione.Sklep internetowy Shoper.pl


Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony