Promocje
Zakreślacze  MAPED Fluo Peps 6 fluo + 6 pastel
Zakreślacze MAPED Fluo Peps 6 fluo + 6 pastel

36,99 zł

Cena regularna: 38,94 zł

Najniższa cena: 38,94 zł

30,07 zł

Cena regularna: 31,66 zł

Najniższa cena: 31,66 zł
opak
Podnóżek Ergonomiczny Fellowes
Podnóżek Ergonomiczny Fellowes

107,90 zł

Cena regularna: 139,90 zł

Najniższa cena: 139,90 zł

87,72 zł

Cena regularna: 113,74 zł

Najniższa cena: 113,74 zł
szt
Folia bezbarwna do bindowania A4  150mic 100szt
Folia bezbarwna do bindowania A4 150mic 100szt

27,95 zł

Cena regularna: 29,90 zł

Najniższa cena: 29,90 zł

22,72 zł

Cena regularna: 24,31 zł

Najniższa cena: 24,31 zł
szt
Produkt dnia
Segregator A4 50 MM czarny
Segregator A4 50 MM czarny

7,59 zł

6,17 zł

szt
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,2
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,2

25,17 zł

20,46 zł

szt
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,3
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,3

25,91 zł

21,07 zł

szt
Kalkulator Citizen SDC-444S
Kalkulator Citizen SDC-444S

54,90 zł

44,63 zł

szt
ZSZYWACZ BIUROWY MAPED ADVANCED METAL 25K GRAFITOWY
ZSZYWACZ BIUROWY MAPED ADVANCED METAL 25K GRAFITOWY

26,28 zł

21,37 zł

szt
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,7
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,7

25,55 zł

20,77 zł

szt
Wkład Pilot Frixion do pióra 0,7mm niebieski
Wkład Pilot Frixion do pióra 0,7mm niebieski

5,69 zł

4,63 zł

szt
Skoroszyt prezentacyjny PENTEL EKO błekitny 7 kieszeni
Skoroszyt prezentacyjny PENTEL EKO błekitny 7 kieszeni

5,31 zł

4,32 zł

szt
Tablica korkowa 60x90 MEMOBE
Tablica korkowa 60x90 MEMOBE

35,14 zł

28,57 zł

szt
Zszywacz 30k  Leitz New NeXXt Style rubinowy
Zszywacz 30k Leitz New NeXXt Style rubinowy

104,01 zł

84,56 zł

szt

kontakt ze sklepem

Ranking laminatorów

Ranking najlepszych laminatorów

W biurze codziennie powstaje wiele dokumentów, ale nie wszystkie są tak samo ważne. Te najważniejsze warto zabezpieczyć folią, chroniąc je przy tym od przypadkowego zalania czy uszkodzenia. W tym pomoże specjalne urządzenie, czyli laminator.

Instrukcja, z której codziennie korzystają wszyscy pracownicy, wytyczne do projektów, nad którymi pracują zatrudnieni czy wreszcie najważniejsze dokumenty sporządzone dla klientów – są takie papiery, które warto prawidłowo zabezpieczyć przed przypadkowym zniszczeniem. Nabywanie teczek czy koszulek nie zawsze się sprawdza – czasem lepszym rozwiązaniem jest nałożenie na kartę laminatu, czyli np. folii. W ten sposób możliwe jest skuteczne zabezpieczenie dokumentu, a nawet jest ozdobienie.

Chcesz zakupić laminator, z którego na co dzień będą mogli korzystać twoi pracownicy? Zanim takie urządzenie znajdzie swoje miejsce w przestrzeni biurowej, zapoznaj się z ofertą producentów. W wyborze najlepszego laminatora pomoże ci również aktualny ranking takich urządzeń.

Jakie rodzaje laminatorów proponują producenci?

Laminator to dość proste urządzenie, ale mimo to powstało kilka technologii pozwalających zabezpieczyć dokumenty. Aktualne na rynku są dostępne laminatory:

  • Stałe. Za ich pomocą możliwe jest wykonanie laminacji zarówno na gorąco, jak i na zimno. Urządzenia te są wykorzystywane, aby zabezpieczyć zarówno zadrukowane kartki papieru, jak i np. mapy czy fotografie.
  • Płynne. Idealnie sprawdzają się przy zabezpieczaniu nadruków wykonanych na materiałach, które będą wystawione na działanie czynników atmosferycznych, np. banerów czy plandek.

Dodatkowo producenci rozróżniają oferowane urządzenia, biorąc pod uwagę to, czy użytkownik będzie musiał obsługiwać laminator na etapie nakładania laminatu na dokument. W ten sposób mówi się o laminatorach ręcznych i automatycznych. W przypadku tych drugich użytkownik musi jedynie nacisnąć guzik – resztę czynności urządzenie wykona samodzielnie.

Zanim zakupisz laminator, czyli na co powinieneś zwrócić uwagę

Producenci starają się sprostać oczekiwaniom klientów, jeżeli chodzi o oferowane urządzenia, toteż na rynku znajdziesz laminatory pozwalające nałożyć laminat na dokumenty formatu A4 lub A3. Jakiego formatu laminator cię interesuje?

Jeżeli laminator będzie w biurze wykorzystywany bardzo intensywnie, to znaczenie może mieć również szybkość laminacji. Bardzo wydaje urządzenia pozwalają laminować z prędkością do ok. 60 cm materiału na minutę.

Istotną kwestią jest również folia, która będzie używana, aby zabezpieczyć dokumenty. Wybór producentów w tym zakresie jest bardzo szeroki, bo klientom proponują m.in. takie folie, jak:

  • błyszcząca – jest ona najpopularniejsza, bo nie tylko doskonale chroni dokumenty, lecz także dobrze się prezentuje,
  • specjalne, np. matowe czy samoprzylepne – takie folie są rzadziej wykorzystywane w firmach na co dzień, bo są droższe,
  • barwiące – pozwalają nie tylko chronić dokument, lecz także sprawiają, że prezentuje się on wyjątkowo elegancko.

Poza rodzajem folii, uwagę powinieneś zwrócić również na jej grubość. Im grubsza folia, tym bardziej sztywny będzie oprawiony nią dokument.

Ranking najlepszych laminatorów – sprawdź, jakie urządzenia polecają klienci

1) Laminator Wallner DWL 4CF A4

Laminator została wyprodukowany z myślą o pracy w warunkach biurowych. Urządzenie zostało tak zaprojektowane, aby umożliwiać nakładanie laminatu zarówno na gorąco, jak i na zimno. Maksymalna grubość folii laminacyjnej, którą można użyć, wynosi 150 mik. Prędkość nagrzewania wynosi do 6 minut, a prędkość laminacji 3,5 cm na minutę. Dodatkową zaletą jest wyposażenie urządzenia przez producenta w funkcję cofania, co pozwala ponownie włożyć folię.

2) Laminator Wallner LM441

Oferowane urządzenie zostało skonstruowane z myślą o pracy w przestrzeni biurowej. Laminator wyróżnia się możliwością doboru temperatury w zależności od grubości zastosowanej folii laminacyjnej i funkcją cofania. Uwagę warto zwrócić na krótki czas nagrzewania (1 minuta) i prędkość laminacji – 3 cm na minutę.

3) Laminator Fellowes Cosmic 2 A3

Urządzenie zostało dostosowane przez producenta do laminacji zarówno na ciepło, jak i zimno. Maksymalna grubość folii laminacyjnej, którą można zastosować, wynosi 125 mik. Prezentowany laminator pozwala nałożyć ochroną folię na dokumenty w formie A3. Uwagę warto zwrócić na zastosowaną przez producenta technologię HeatGuard, która obniża temperaturę obudowy laminatora, gwarantując tym samym większe bezpieczeństwo użytkownikom.

4) Laminator Fellowes Callisto A4

Laminator firmy Fellowes został wyprodukowany z myślą zarówno o użytkowaniu go w warunkach domowych, jak i firmie. Maksymalny format laminowanego dokumentu wynosi A4, zaś grubość folii laminacyjnej 125 mik. W zależności od potrzeb użytkownika, urządzenie pozwala laminować zarówno na gorąco, jak i na zimno. Producent wyposażył urządzenie w funkcję Auto Shut Off, dzięki której jest ono energooszczędne.

5) Laminator Offilam 330

Prezentowane urządzenie pozwala nakładać folię na dokumenty zarówno na ciepło, jak i na zimno. Laminator został tak zaprojektowany, aby użytkownik mógł dobrać temperaturę do grubości folii laminacyjnej (maksymalna grubość tej wynosi 250 mik). Dla części klientów znaczenie może mieć fakt, że urządzenie zostało wyposażone w funkcję cofania, a prędkość laminacji wynosi 4,8 cm na minutę.

Wybierz najlepszy laminator do swojego biura

Mimo że przestrzeń biurowa wydaje się być bezpieczna, to o zalanie w niej biurowych sprzętów czy dokumentów wcale nie tak trudno. Jeżeli chcesz chronić najważniejsze dokumenty lub przygotować je odpowiednio przed wręczeniem ich klientom, to powinieneś rozważyć możliwość zakupu laminatora. Ponieważ oferta producentów jest bardzo szeroka, możesz wybierać wśród produktów pozwalających nakładać laminat na dokumenty formatu zarówno A4, jak i A3. Jak z pewnością zauważyłeś, takie produkty różnią się również parametrami, np. szybkością nakładania laminatu.

Przed wyborem laminatora najlepiej zrobisz, jeżeli określisz swoje potrzeby i zapoznasz się z aktualnym rankingiem takich urządzeń. W ten sposób sprawdzisz, które laminatory cieszą się największą popularnością wśród klientów. Zapoznając się z zestawieniem, będziesz mógł szybko porównać poszczególne modele, wybierając tym samym ten, który najlepiej sprawdzi się w twoim biurze. Zaoszczędź czas i pieniądze – postaw na urządzenie, które zostało już przetestowane przez konsumentów.


2017 segato.pl | artykuły biurowe |  | sprzęt biurowy |  | akcesoria dla firm  

Kopiowanie zawartości naszego sklepu lub jej części bez zgody właścicieli sklepu jest zabronione.Sklep internetowy Shoper.pl


Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony