Promocje
Farby do malowania palcami CARIOCA BABY zmywalne 6 kol
Farby do malowania palcami CARIOCA BABY zmywalne 6 kol

36,99 zł

Cena regularna: 39,05 zł

Najniższa cena: 39,05 zł

30,07 zł

Cena regularna: 31,75 zł

Najniższa cena: 31,75 zł
szt
PAPIER KSERO BIUROWY 360 PREMIUM A4 80g 500ark
PAPIER KSERO BIUROWY 360 PREMIUM A4 80g 500ark

18,04 zł

Cena regularna: 18,04 zł

Najniższa cena: 27,19 zł

14,67 zł

Cena regularna: 14,67 zł

Najniższa cena: 22,11 zł
szt
Datownik POL 4810 samotuszujący
Datownik POL 4810 samotuszujący

18,99 zł

Cena regularna: 19,94 zł

Najniższa cena: 20,99 zł

15,44 zł

Cena regularna: 16,21 zł

Najniższa cena: 17,07 zł
szt
Produkt dnia
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,3
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,3

25,91 zł

21,07 zł

szt
Tablica korkowa 60x90 MEMOBE
Tablica korkowa 60x90 MEMOBE

35,14 zł

28,57 zł

szt
Zszywacz 30k  Leitz New NeXXt Style rubinowy
Zszywacz 30k Leitz New NeXXt Style rubinowy

104,01 zł

84,56 zł

szt
Skoroszyt prezentacyjny PENTEL EKO błekitny 7 kieszeni
Skoroszyt prezentacyjny PENTEL EKO błekitny 7 kieszeni

5,31 zł

4,32 zł

szt
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,7
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,7

25,55 zł

20,77 zł

szt
Kalkulator Citizen SDC-444S
Kalkulator Citizen SDC-444S

54,90 zł

44,63 zł

szt
ZSZYWACZ BIUROWY MAPED ADVANCED METAL 25K GRAFITOWY
ZSZYWACZ BIUROWY MAPED ADVANCED METAL 25K GRAFITOWY

26,28 zł

21,37 zł

szt
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,2
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,2

25,17 zł

20,46 zł

szt
Wkład Pilot Frixion do pióra 0,7mm niebieski
Wkład Pilot Frixion do pióra 0,7mm niebieski

5,69 zł

4,63 zł

szt
Segregator A4 50 MM czarny
Segregator A4 50 MM czarny

7,59 zł

6,17 zł

szt

kontakt ze sklepem

Ranking bindownic

Ranking najlepszych bindownic biurowych

W niektórych przestrzeniach biurowych obok podstawowych urządzeń, musi znaleźć się również bindownica. Nie wiesz, jaką wybrać? Sprawdź, na co powinieneś zwrócić uwagę, wybierając bindownicę i zapoznaj się z aktualnym rankingiem takich urządzeń.

Wydrukowany raport, projekt czy zestawienie sprzedaży to stos luźnych kartek. Zapoznanie się z treścią takich dokumentów jest utrudnione – łatwo zgubić stronę, jeszcze łatwiej o pomieszanie kolejności arkuszy. W takiej sytuacji przydaje się posiadanie bindownicy, czyli urządzenia, za pomocą którego możliwe jest oprawienie dokumentu.

Jeżeli w twojej firmie w ciągu miesiąca powstaje wiele takich dokumentów, to nie ma sensu korzystać z oferty firm zewnętrznych – korzystniejszym rozwiązaniem będzie nabycie odpowiedniego urządzenia. Aby jednak zakupiona bindownica sprawdzała się na co dzień, musisz wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę podczas jej wyboru.

Bindownica biurowa a rodzaj grzbietu

Oprawione za pomocą bindownicy dokumenty mogą mieć różny rodzaj grzbietu – wszystko zależy od rozwiązań zastosowanych przez producenta w przypadku konkretnego modelu urządzenia. W sklepach zajmujących się sprzedażą sprzętu biurowego znajdziesz następujące bindownice:

  • Grzebieniowe. Aktualnie cieszą się one największą popularnością, zarówno z uwagi na ich cenę, jak i możliwość wymiany kartek w zbindowanym dokumencie.
  • Drutowe. Bindownice drutowe cieszą się sporą popularnością wśród właścicieli firm, którzy poszukują taniej bindownicy.
  • Termiczne. To bardziej zaawansowany sposób łączenia luźnych kartek w dokument – w przypadku bindownic termicznych wykorzystuje się klej.
  • Paskowe. W ich przypadku wykorzystywany jest specjalny plastikowy pasek.
  • Spiralowe. Kartki połączone przy pomocy bindownicy spiralowej można swobodnie obracać, co dla niektórych osób ma ogromne znaczenie.

Rodzaj grzbietu jest o tyle ważny, że ma bezpośredni wpływ na cenę urządzenia i materiałów eksploatacyjnych, które będziesz musiał nabyć, aby złączyć w dokument luźne kartki. Co więcej, dokumenty złączone za pomocą różnych rodzajów bindownic prezentują się inaczej pod względem estetycznym – na to również powinieneś zwrócić uwagę. Jeżeli ze zbindowanymi materiałami będą zapoznawać się wyłącznie pracownicy firmy, to z powodzeniem możesz wybrać tańszą technikę łączenia kartek. Dokumenty docelowo będą jednak trafiać do rąk klientów? W takim razie kwestia ich estetycznego wyglądu może być ważna.

Na co zwrócić uwagę, wybierając bindownicę?

Po zapoznaniu się z rodzajami grzbietu, powinieneś rozważyć także inne parametry, które mają znaczenie dla korzystania z bindownicy. Mowa o:

  • Formacie dokumentów. Najpopularniejsze bindownice pozwalają bindować kartki formatu A4.
  • Maksymalnej objętości bindowanych dokumentów. W zależności od modelu, możliwe jest bindowanie od ok. 50 do nawet 500 kartek. Im więcej kartek bindownica będzie w stanie bindować, tym będzie droższa. Warto zatem, abyś zawczasu określił swoje potrzeby.
  • Ilości kartek, które można jednocześnie dziurkować. Bindownice umożliwiają dziurkowanie nawet do 100 kartek jednocześnie.

Dodatkowo uwagę warto zwrócić na rodzaj mechanizmu. Część dostępnych urządzeń to bindownice ręczne (dźwigniowe), pozostałe to elektryczne. Te drugie są znacznie łatwiejsze w obsłudze, nie wymagają też używania siły.

Ranking bindownic biurowych – zobacz najpopularniejsze urządzenia

1) Bindownica Wallner S-60

Jest to bindownica dźwigniowa, za pomocą której możliwe jest oprawienie nawet 510 kartek A4. Jednorazowo możliwe jest dziurkowanie 20 arkuszy papieru. Producent wyposażył urządzenie w regulator głębokości dziurkowania, ogranicznik papieru i pojemnik na ścinki. Zakupując tę bindownicę, będziesz korzystał z plastikowych grzbietów.

2) Bindownica do domu i biura Fellowes A4 Star + 150

Prezentowana bindownica idealnie sprawdzi się w małej firmie, bo z uwagi na gabaryty zajmuje niewiele miejsca. Z jej obsługą poradzą sobie zarówno osoby praworęczne, jak i leworęczne. Jednorazowo możliwe jest dziurkowanie 15 kartek A4. Zbindowany dokument może składać się maksymalnie ze 150 arkuszy A4. Producent wyposażył urządzenie w pojemnik na ścinki i pojemnik na grzbiety.

3) Bindownica elektryczna Fellowes Galaxy-E Wire

Bindownica marki Fellowes to rozwiązanie dla właścicieli firm poszukujących urządzenia trwałego i umożliwiającego bindowanie kartek bez większego wysiłku. Jeżeli zdecydujesz się na ten model, to jednorazowo będziesz mógł dziurkować do 20 kartek A4. Maksymalna objętość zbindowanego dokumentu wynosi 130 arkuszy A4.

4) Bindownica Opus MAXI BINGO

Atutami prezentowanej bindownicy jest wyposażenie jej w dwa ramiona, dzięki którym dziurkowanie jest niezwykle proste i przede wszystkim precyzyjne. Produkt umożliwia jednoczesne dziurkowanie 14 kartek, a maksymalna objętość zbindowanego dokumentu wynosi 510 kartek formatu A4. W efekcie ten model idealnie sprawdzi się w każdej firmie.

5) Bindownica Fellowes Galaxy 500

Bindownica ta została stworzona z myślą o potrzebach średnich i dużych firm. Jednorazowo pozwala ona dziurkować do 28 kartek A4, a maksymalna objętość zbindowanego dokumentu wynosi 510 kartek. Producent wyposażył urządzenie w metalowy mechanizm, dzięki któremu bindownica posłuży niezawodnie przez wiele lat. Dodatkowym atutem prezentowanego urządzenia jest możliwość korzystania z niego przez dwie osoby jednocześnie.

Jaką bindownicę biurową wybrać?

Szeroki wybór bindownic dostępnych w sklepach nie ułatwia wyboru. Warto, abyś przed zakupem tego urządzenia określił swoje potrzeby. Czy pracownicy będą korzystać z bindownicy na co dzień? Jaką maksymalną objętość będą miały zbindowane dokumenty? Wreszcie, czy zbindowane dokumenty będą trafiać do rąk twoich klientów lub kontrahentów? Gdy odpowiesz sobie na powyższe pytania, łatwiej będzie ci określić, jakiej bindownicy potrzebujesz.

Jeżeli bindownica nie jest urządzeniem, z którego twoi pracownicy będą korzystać codziennie, najlepiej zrobisz, dokonując kalkulacji kosztów. Wówczas sprawdzisz, czy i po jakim czasie zakup takiego urządzenia się zwróci. Jeżeli już zdecydujesz się na kupno, to zapoznaj się z aktualnym rankingiem bindownic biurowych – sprawdź, jakie urządzenia otrzymują najlepsze noty od klientów. W zestawieniu znajdziesz urządzenia wyposażone w różne mechanizmy (dźwigniowy, elektryczny) i pozwalające bindować różną ilość kartek formatu A4. Dzięki rankingowi zaoszczędzisz sporo czasu, który musiałbyś poświęcić na przeglądanie ofert wybranych sklepów.


2017 segato.pl | artykuły biurowe |  | sprzęt biurowy |  | akcesoria dla firm  

Kopiowanie zawartości naszego sklepu lub jej części bez zgody właścicieli sklepu jest zabronione.Sklep internetowy Shoper.pl


Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony