Promocje
Podkładka piankowa przed klawiaturę Memory Foam Fellowes granatowa
Podkładka piankowa przed klawiaturę Memory Foam Fellowes granatowa
39,90 zł 35,90 zł 32,44 zł 29,19 zł
szt
Podkładka przed klawiaturę I-Spire Fellowes czarna
Podkładka przed klawiaturę I-Spire Fellowes czarna
41,30 zł 37,90 zł 33,58 zł 30,81 zł
szt
Czajnik bezprzewodowy  ADLER AD1231 1,7l metal
Czajnik bezprzewodowy ADLER AD1231 1,7l metal
85,99 zł 79,99 zł 85,79 zł 79,81 zł
szt
Produkt dnia
Niszczarka Fellowes biurowa 79Ci
Niszczarka Fellowes biurowa 79Ci
1 215,86 zł 1 213,07 zł
szt
Wkład Pilot Frixion do pióra 0,7mm niebieski
Wkład Pilot Frixion do pióra 0,7mm niebieski
4,90 zł 3,98 zł
szt
Oczyszczacz powietrza Fellowes AreaMax DX55 + FILTRY NA ROK GRATIS
Oczyszczacz powietrza Fellowes AreaMax DX55 + FILTRY NA ROK GRATIS
730,00 zł 699,00 zł 593,50 zł 568,29 zł
szt
Pastele do TKANIN Pentel + czapka i dł. żelowy ZESTAW
Pastele do TKANIN Pentel + czapka i dł. żelowy ZESTAW
28,20 zł 22,93 zł
szt
Kreatywna Sprytna PLASTELINA niebieska PUKKA FUN
Kreatywna Sprytna PLASTELINA niebieska PUKKA FUN
16,90 zł 13,74 zł
szt
Podkładka żelowa pod nadgarstek Fellowes niebieska
Podkładka żelowa pod nadgarstek Fellowes niebieska
24,90 zł 24,84 zł
szt
Kalkulator Citizen SDC-444S
Kalkulator Citizen SDC-444S
33,69 zł 27,39 zł
szt
Niszczarka Fellowes P-48C PROMOCJA
Niszczarka Fellowes P-48C PROMOCJA
329,00 zł 328,25 zł
szt
Oczyszczacz powietrza Fellowes AreaMax DX5 + FILTRY NA ROK GRATIS
Oczyszczacz powietrza Fellowes AreaMax DX5 + FILTRY NA ROK GRATIS
499,00 zł 449,00 zł 405,69 zł 365,04 zł
szt

kontakt ze sklepem

standard allegro

Urządzenia, bez których nie może funkcjonować biuro

Nowoczesne biuro przedstawia obecnie zupełnie inny obraz niż ten, jaki przedstawiciele starszych pokoleń pamiętają sprzed kilkudziesięciu lat. Ówczesne księgowe posługujące się ołówkiem, prostym kalkulatorem, dziś zapewnie nie czułyby się komfortowo wśród nowoczesnych urządzeń.

Niszczarki – odpowiedź na wymóg ochrony informacji

Elektronika i automatyzacja od dawna już są naszą codziennością, a rozglądając się po przeciętnym domu trudno nie znaleźć w nim pralki automatycznej, zmywarki czy nowoczesnego robota kuchennego. To naturalna konsekwencja postępu i rozwoju technologicznego, który ma służyć usprawnianiu naszego życia trafiając nie tylko do naszych domów, ale również do biur. Inną kwestią, jaka wiąże się z automatyzacją, jest coraz większa ilość przetwarzanych dokumentów, dzięki czemu przeciętne małe biuro nie radziłoby sobie z ich obsługą, bez odpowiedniego wsparcia. Przykładem takiej zmiany prowadzącej w konsekwencji do wyposażenia każdego biura w nowoczesny sprzęt biurowy jest ustawa o ochronie danych osobowych. Wymusza ona na pracodawcach konieczność trwałego niszczenia dokumentów zawierających prywatne informacje o klientach.

Nietrudno wyobrazić sobie ilość pracy, jaką miałaby dodatkowo przeciętna kancelaria prawna czy biuro rachunkowe, którego obowiązkiem jest niszczenie setek stron akt, kwestionariuszy, umów prawnych itp. Taka sytuacja sprawiła, że do biur zawitały niszczarki, nowoczesne urządzenia o wyjątkowych możliwościach utylizacji dokumentów. Rozmaitość niszczarek pozwala na dostosowanie ich wyboru do potrzeb każdego biura. Te najbardziej skomplikowane, zaawansowane konstrukcyjne są kosztowne, ale bez problemu obsłużą duże biuro, trwale niszcząc nie tylko tajne dokumenty, ale również nośniki danych elektronicznych.

Bindownice i laminatory – estetyka dokumentów

Jedną z prac wykonywanych standardowo w każdym biurze bez względu na jego profil czy wielkość jest przygotowywanie dokumentów. Większe pakiety kartek, jak sprawozdania, materiały szkoleniowe, roczne zbiory sprawozdań czy protokołów wymagają starannej oprawy, dzięki czemu będą nie tylko estetyczne, ale i łatwiejsze do przechowywania czy rozsyłania adresatom. Do tworzenia, oprawiania i zabezpieczania dokumentów służą bindownice oraz laminatory. Ten stosunkowo prosty, ale niezbędny sprzęt biurowy wzajemnie się uzupełnia.Dlatego w firmach, w których standardowo przetwarza się dziesiątki formularzy, sprawozdań, przygotowuje legitymacje, świadectwa, identyfikatory i inne tego typu materiały warto postarać się o oba urządzenia.

Sklep specjalizujący się w ich sprzedaży zazwyczaj oferuje wiele modeli bindownic i laminatorów, a także różne akcesoria biurowe niezbędne do ich funkcjonowania. Zaliczają się do nich na przykład okładki i grzbiety do bindowania czy też specjalne folie do laminowania. Duży wybór takich produktów oraz rozmaitość parametrów pozwalają na oprawę każdego rodzaju dokumentów, jakie przygotowuje się w konkretnej formie. Pomimo powszechnego przekonania, że sprzęt biurowy jest drogi i nie może sobie na niego pozwolić mała, jedno czy dwuosobowa firma w rzeczywistości zarówno bindownice, jak i laminatory można kupić w szerokiej gamie cenowej, od kwoty poniżej 200 zł do kilku tysięcy. Oczywistym jest, że te kosztowne modele mają znacznie większe możliwości i o wiele więcej funkcji, jednak w małym biurze sporadycznie przetwarza się takie ilości dokumentów, których nie obsłuży proste i tanie urządzenie.

Gilotyny, trymery i inne pomocne urządzenia

Bindownice, laminatory, niszczarki to tylko wybrany sprzęt biurowy, mający wspomagać urzędników w wykonywaniu żmudnej i czasochłonnej pracy. Im większe biuro i więcej przetwarzanych dokumentów tym większe zastosowanie mają takie urządzenia. Poza wymienionymi trudno dziś wyobrazić sobie prace biur bez kopiarek, faksów, komputerów i drukarek, ale podstawę zawsze będą stanowić te najprostsze, najbardziej podręczne elementy wyposażenia. Zaliczają się do nich również gilotyny i trymeryartykuły biurowe z pozoru mało znaczące i banalne, a w rzeczywistości znacznie upraszczające podstawowe czynności i ograniczające wkład pracy urzędnika.

Osoby ze starszego pokolenia pracujące w dawnych biurach z pewnością wciąż pamiętają monotonne zakreślanie tajnych informacji za pomocą czarnego flamastra, albo ręczne przycinanie kartek tak, aby tworzyły jednolity, estetyczny dokument. Dziś takie zadania wykonuje za nich nowoczesna niszczarka, a jedno naciśniecie dźwigni gilotyny pozwala na przycięcie kilkudziesięciu kartek dokumentu do idealnie prostej krawędzi. To nie tylko przykład nowoczesności i postępu, ale też wymóg związany z coraz większym przepływem dokumentów przez biura.


2017 segato.pl | artykuły biurowe |  | sprzęt biurowy |  | akcesoria dla firm  

Kopiowanie zawartości naszego sklepu lub jej części bez zgody właścicieli sklepu jest zabronione.Sklep internetowy Shoper.pl


Pokaż pełną wersję strony