Promocje
Podnóżek Ergonomiczny Fellowes
Podnóżek Ergonomiczny Fellowes

107,90 zł

Cena regularna: 139,90 zł

Najniższa cena: 139,90 zł

87,72 zł

Cena regularna: 113,74 zł

Najniższa cena: 113,74 zł
szt
Datownik POL 4810 samotuszujący
Datownik POL 4810 samotuszujący

18,99 zł

Cena regularna: 19,94 zł

Najniższa cena: 20,99 zł

15,44 zł

Cena regularna: 16,21 zł

Najniższa cena: 17,07 zł
szt
SKOROSZYT OFFICE PRODUCTS PP A4 MIĘKKI CZARNY 25szt
SKOROSZYT OFFICE PRODUCTS PP A4 MIĘKKI CZARNY 25szt

13,45 zł

Cena regularna: 19,00 zł

Najniższa cena: 15,99 zł

10,93 zł

Cena regularna: 15,45 zł

Najniższa cena: 13,00 zł
szt
Produkt dnia
Segregator A4 50 MM czarny
Segregator A4 50 MM czarny

7,59 zł

6,17 zł

szt
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,2
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,2

25,17 zł

20,46 zł

szt
Tablica korkowa 60x90 MEMOBE
Tablica korkowa 60x90 MEMOBE

35,14 zł

28,57 zł

szt
Zszywacz 30k  Leitz New NeXXt Style rubinowy
Zszywacz 30k Leitz New NeXXt Style rubinowy

104,01 zł

84,56 zł

szt
Kalkulator Citizen SDC-444S
Kalkulator Citizen SDC-444S

54,90 zł

44,63 zł

szt
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,3
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,3

25,91 zł

21,07 zł

szt
ZSZYWACZ BIUROWY MAPED ADVANCED METAL 25K GRAFITOWY
ZSZYWACZ BIUROWY MAPED ADVANCED METAL 25K GRAFITOWY

26,28 zł

21,37 zł

szt
Skoroszyt prezentacyjny PENTEL EKO błekitny 7 kieszeni
Skoroszyt prezentacyjny PENTEL EKO błekitny 7 kieszeni

5,31 zł

4,32 zł

szt
Wkład Pilot Frixion do pióra 0,7mm niebieski
Wkład Pilot Frixion do pióra 0,7mm niebieski

5,69 zł

4,63 zł

szt
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,7
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,7

25,55 zł

20,77 zł

szt

kontakt ze sklepem

Urządzenia, bez których nie może funkcjonować biuro

Nowoczesne biuro przedstawia obecnie zupełnie inny obraz niż ten, jaki przedstawiciele starszych pokoleń pamiętają sprzed kilkudziesięciu lat. Ówczesne księgowe posługujące się ołówkiem, prostym kalkulatorem, dziś zapewnie nie czułyby się komfortowo wśród nowoczesnych urządzeń.

Niszczarki – odpowiedź na wymóg ochrony informacji

Elektronika i automatyzacja od dawna już są naszą codziennością, a rozglądając się po przeciętnym domu trudno nie znaleźć w nim pralki automatycznej, zmywarki czy nowoczesnego robota kuchennego. To naturalna konsekwencja postępu i rozwoju technologicznego, który ma służyć usprawnianiu naszego życia trafiając nie tylko do naszych domów, ale również do biur. Inną kwestią, jaka wiąże się z automatyzacją, jest coraz większa ilość przetwarzanych dokumentów, dzięki czemu przeciętne małe biuro nie radziłoby sobie z ich obsługą, bez odpowiedniego wsparcia. Przykładem takiej zmiany prowadzącej w konsekwencji do wyposażenia każdego biura w nowoczesny sprzęt biurowy jest ustawa o ochronie danych osobowych. Wymusza ona na pracodawcach konieczność trwałego niszczenia dokumentów zawierających prywatne informacje o klientach.

Nietrudno wyobrazić sobie ilość pracy, jaką miałaby dodatkowo przeciętna kancelaria prawna czy biuro rachunkowe, którego obowiązkiem jest niszczenie setek stron akt, kwestionariuszy, umów prawnych itp. Taka sytuacja sprawiła, że do biur zawitały niszczarki, nowoczesne urządzenia o wyjątkowych możliwościach utylizacji dokumentów. Rozmaitość niszczarek pozwala na dostosowanie ich wyboru do potrzeb każdego biura. Te najbardziej skomplikowane, zaawansowane konstrukcyjne są kosztowne, ale bez problemu obsłużą duże biuro, trwale niszcząc nie tylko tajne dokumenty, ale również nośniki danych elektronicznych.

Bindownice i laminatory – estetyka dokumentów

Jedną z prac wykonywanych standardowo w każdym biurze bez względu na jego profil czy wielkość jest przygotowywanie dokumentów. Większe pakiety kartek, jak sprawozdania, materiały szkoleniowe, roczne zbiory sprawozdań czy protokołów wymagają starannej oprawy, dzięki czemu będą nie tylko estetyczne, ale i łatwiejsze do przechowywania czy rozsyłania adresatom. Do tworzenia, oprawiania i zabezpieczania dokumentów służą bindownice oraz laminatory. Ten stosunkowo prosty, ale niezbędny sprzęt biurowy wzajemnie się uzupełnia.Dlatego w firmach, w których standardowo przetwarza się dziesiątki formularzy, sprawozdań, przygotowuje legitymacje, świadectwa, identyfikatory i inne tego typu materiały warto postarać się o oba urządzenia.

Sklep specjalizujący się w ich sprzedaży zazwyczaj oferuje wiele modeli bindownic i laminatorów, a także różne akcesoria biurowe niezbędne do ich funkcjonowania. Zaliczają się do nich na przykład okładki i grzbiety do bindowania czy też specjalne folie do laminowania. Duży wybór takich produktów oraz rozmaitość parametrów pozwalają na oprawę każdego rodzaju dokumentów, jakie przygotowuje się w konkretnej formie. Pomimo powszechnego przekonania, że sprzęt biurowy jest drogi i nie może sobie na niego pozwolić mała, jedno czy dwuosobowa firma w rzeczywistości zarówno bindownice, jak i laminatory można kupić w szerokiej gamie cenowej, od kwoty poniżej 200 zł do kilku tysięcy. Oczywistym jest, że te kosztowne modele mają znacznie większe możliwości i o wiele więcej funkcji, jednak w małym biurze sporadycznie przetwarza się takie ilości dokumentów, których nie obsłuży proste i tanie urządzenie.

Gilotyny, trymery i inne pomocne urządzenia

Bindownice, laminatory, niszczarki to tylko wybrany sprzęt biurowy, mający wspomagać urzędników w wykonywaniu żmudnej i czasochłonnej pracy. Im większe biuro i więcej przetwarzanych dokumentów tym większe zastosowanie mają takie urządzenia. Poza wymienionymi trudno dziś wyobrazić sobie prace biur bez kopiarek, faksów, komputerów i drukarek, ale podstawę zawsze będą stanowić te najprostsze, najbardziej podręczne elementy wyposażenia. Zaliczają się do nich również gilotyny i trymeryartykuły biurowe z pozoru mało znaczące i banalne, a w rzeczywistości znacznie upraszczające podstawowe czynności i ograniczające wkład pracy urzędnika.

Osoby ze starszego pokolenia pracujące w dawnych biurach z pewnością wciąż pamiętają monotonne zakreślanie tajnych informacji za pomocą czarnego flamastra, albo ręczne przycinanie kartek tak, aby tworzyły jednolity, estetyczny dokument. Dziś takie zadania wykonuje za nich nowoczesna niszczarka, a jedno naciśniecie dźwigni gilotyny pozwala na przycięcie kilkudziesięciu kartek dokumentu do idealnie prostej krawędzi. To nie tylko przykład nowoczesności i postępu, ale też wymóg związany z coraz większym przepływem dokumentów przez biura.


2017 segato.pl | artykuły biurowe |  | sprzęt biurowy |  | akcesoria dla firm  

Kopiowanie zawartości naszego sklepu lub jej części bez zgody właścicieli sklepu jest zabronione.Sklep internetowy Shoper.pl


Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony