Promocje
Datownik POL 4810 samotuszujący
Datownik POL 4810 samotuszujący

18,99 zł

Cena regularna: 19,94 zł

15,44 zł

Cena regularna: 16,21 zł

szt
Zakreślacze  MAPED Fluo Peps 6 fluo + 6 pastel
Zakreślacze MAPED Fluo Peps 6 fluo + 6 pastel

36,99 zł

Cena regularna: 38,94 zł

30,07 zł

Cena regularna: 31,66 zł

opak
Zestaw geometryczny STAEDTLER 10 elementów pudełko
Zestaw geometryczny STAEDTLER 10 elementów pudełko

13,65 zł

Cena regularna: 14,37 zł

11,10 zł

Cena regularna: 11,68 zł

szt
Produkt dnia
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,7
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,7

25,55 zł

20,77 zł

szt
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,2
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,2

25,17 zł

20,46 zł

szt
Wkład Pilot Frixion do pióra 0,7mm niebieski
Wkład Pilot Frixion do pióra 0,7mm niebieski

5,69 zł

4,63 zł

szt
Kalkulator Citizen SDC-444S
Kalkulator Citizen SDC-444S

54,90 zł

44,63 zł

szt
ZSZYWACZ BIUROWY MAPED ADVANCED METAL 25K GRAFITOWY
ZSZYWACZ BIUROWY MAPED ADVANCED METAL 25K GRAFITOWY

26,28 zł

21,37 zł

szt
Tablica korkowa 60x90 MEMOBE
Tablica korkowa 60x90 MEMOBE

35,14 zł

28,57 zł

szt
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,3
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,3

25,91 zł

21,07 zł

szt
Skoroszyt prezentacyjny PENTEL EKO błekitny 7 kieszeni
Skoroszyt prezentacyjny PENTEL EKO błekitny 7 kieszeni

5,31 zł

4,32 zł

szt
Zszywacz 30k  Leitz New NeXXt Style rubinowy
Zszywacz 30k Leitz New NeXXt Style rubinowy

104,01 zł

84,56 zł

szt
Segregator A4 50 MM czarny
Segregator A4 50 MM czarny

7,59 zł

6,17 zł

szt

kontakt ze sklepem

Pilot Frixion – technologia w służbie pisania

Przybory do pisania są niezbędnym elementem naszej codzienności. Wykorzystujemy je w szkole podczas nauki, w pracy, do wykonywania różnych zadań, a także każdego dnia do notowania ważnych informacji, numerów telefonów, spisywania list zakupów czy adresowania korespondencji.

Nowoczesne przybory do pisania

Tradycyjne ołówki, długopisy i pióra kulkowe towarzyszą nam już od ponad stu lat, dlatego trudno mówić o nowoczesności w kontekście przyborów do pisania. Pomimo to jednak, jak w każdej innej dziedzinie produkcji tak i tutaj systematycznie zachodzą zmiany, a na rynku pojawiają się nowe produkty, o wiele lepsze, trwalsze i wygodniejsze w użytkowaniu. Pisanie ręczne jest powoli wypierane przez sprzęt biurowy, komputery i drukarki, jednak dugo jeszcze będziemy potrzebować zarówno tradycyjnych długopisów, jak i kolorowych pisaków czy piór z ozdobnym tuszem do dekoracyjnego pisania.

Postęp, jaki obejmuje artykuły biurowe, a w szczególności przybory do pisania to innowacje mające na celu przede wszystkim zwiększenie komfortu korzystania z takich akcesoriów oraz rozszerzenie ich możliwości. W pierwszym przypadku istotna jest zarówno wydajność pisaka, jak i jego bezawaryjność, co oznacza, że będzie on doskonale sprawdzał się w każdych warunkach. W drugim przypadku pojawiają się nie tylko nowe kolory, ale też nowoczesne konstrukcje produktów, które piszą cieniej, precyzyjniej, bez potrzeby naciskania, bez wycierania i blaknięcia tuszu. Jednym z najnowszych osiągnięć w dziedzinie artykułów do pisania są pisaki i pióra Pilot Frixion.

Rewelacyjny tusz Metamo a tajemnica znikania

Napisz, usuń, popraw – tak reklamują się produkty z serii Pilot Frixion. Cieszące się ogromnym powodzeniem przybory do pisania swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim nowoczesnemu tuszowi Metamo. Tajemnica tego wyjątkowego, opatentowanego przez firmę wynalazku sprowadza się do jego właściwości, a w szczególności do reakcji na zmiany temperatury. Kolorowa substancja w temperaturze dochodzącej do około 60 C zmienia swoje właściwości i przyjmuje postać transparentną, dzięki czemu pozostaje niewidoczna na papierze. Akcesoria biurowe do pisania z kolekcji Pilot Frixion wyposażone w tusz Metamo dodatkowo zaopatrzone są w gumkę umieszczoną na przeciwnym końcu przyrządu. Pocieranie gumką po tekście powoduje rozgrzewanie się papieru, a zarazem naniesionego na jego powierzchnię tuszu, który staje się przeźroczysty i niewidoczny.

Magiczna sztuczka w rzeczywistości jest starannie przemyślaną, opartą o wiedzę naukową technologią, dzięki której pisanie bywa o wiele wygodniejsze. Popełnione błędy można szybko usunąć bez potrzeby stosowania mniej estetycznych korektorów czy przepisywania całego tekstu. Ma to duże znaczenie szczególnie w takich sytuacjach, jak wypisywanie dyplomów, kart okolicznościowych, zaproszeń, które posiadamy w pojedynczych egzemplarzach. Ciekawostką jest fakt, że znikanie tuszu Metamo po potarciu gumką jest tylko pozorne, bowiem wystarczy umieścić zapiski w temperaturze -10C, a pojawią się one z powrotem na papierze.

Rozmaitość asortymentu produktów z serii Pilot Frixion

Rewelacyjne akcesoria biurowe do pisania z kolekcji Pilot Frixion wbrew pozorom nie stanowią małej grupy pisaków, ale są rozbudowaną kategorią produktów, pozwalającą na dobieranie odpowiednich narzędzi do wykonywanych prac. Mówiąc o różnorodności warto wspomnieć o konstrukcji przyborów do pisania z tuszem Metamo, dzielącej asortyment na cienkopisy, pióra kulkowe, zakreślacze, dodatkowo różniące się końcówką pozwalającą na rysowanie linii różnej grubości. Dodatkowym elementem wpływającym na komfort pisania jest końcówka Hi-Tecpoint umożliwiająca precyzyjne pisanie bardzo cienkich linii. Wszystkie pisaki Frixion wyposażone są w gumkę, a można ją również dokupić, jako samodzielny dodatek do zestawu przyborów.

Drugą istotną cechą różnicującą przybory do pisania Pilot Frixion jest ich kolorystyka. Tradycyjne długopisy w czterech podstawowych kolorach wykorzystywane były już kilkadziesiąt lat temu podobnie, jak zestawy kolorowych mazaków. Innowacyjność technologii Frixion sprowadza się do tego, że tusz jest znacznie płynniejszy, a więc łatwiej dozowany przez bardzo cienkie końcówki pisaków i piór kulkowych. Standardowa kolorystyka została też rozszerzona o takie barwy, jak różowa, fioletowa, brązowa, pomarańczowa, a kolory standardowe wzbogacono jasnymi i ciemnymi odcieniami. Takie zróżnicowanie pozwala na wykonywanie wielokolorowych rysunków, wyróżnianie i oznaczanie tematyczne notatek czy dekoracyjne wypisywanie kartek i dyplomów


2017 segato.pl | artykuły biurowe |  | sprzęt biurowy |  | akcesoria dla firm  

Kopiowanie zawartości naszego sklepu lub jej części bez zgody właścicieli sklepu jest zabronione.Sklep internetowy Shoper.pl


Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony