Pilot Frixion – technologia w służbie pisania

Przybory do pisania są niezbędnym elementem naszej codzienności. Wykorzystujemy je w szkole podczas nauki, w pracy, do wykonywania różnych zadań, a także każdego dnia do notowania ważnych informacji, numerów telefonów, spisywania list zakupów czy adresowania korespondencji.

Nowoczesne przybory do pisania

Tradycyjne ołówki, długopisy i pióra kulkowe towarzyszą nam już od ponad stu lat, dlatego trudno mówić o nowoczesności w kontekście przyborów do pisania. Pomimo to jednak, jak w każdej innej dziedzinie produkcji tak i tutaj systematycznie zachodzą zmiany, a na rynku pojawiają się nowe produkty, o wiele lepsze, trwalsze i wygodniejsze w użytkowaniu. Pisanie ręczne jest powoli wypierane przez sprzęt biurowy, komputery i drukarki, jednak dugo jeszcze będziemy potrzebować zarówno tradycyjnych długopisów, jak i kolorowych pisaków czy piór z ozdobnym tuszem do dekoracyjnego pisania.

Postęp, jaki obejmuje artykuły biurowe, a w szczególności przybory do pisania to innowacje mające na celu przede wszystkim zwiększenie komfortu korzystania z takich akcesoriów oraz rozszerzenie ich możliwości. W pierwszym przypadku istotna jest zarówno wydajność pisaka, jak i jego bezawaryjność, co oznacza, że będzie on doskonale sprawdzał się w każdych warunkach. W drugim przypadku pojawiają się nie tylko nowe kolory, ale też nowoczesne konstrukcje produktów, które piszą cieniej, precyzyjniej, bez potrzeby naciskania, bez wycierania i blaknięcia tuszu. Jednym z najnowszych osiągnięć w dziedzinie artykułów do pisania są pisaki i pióra Pilot Frixion.

Rewelacyjny tusz Metamo a tajemnica znikania

Napisz, usuń, popraw – tak reklamują się produkty z serii Pilot Frixion. Cieszące się ogromnym powodzeniem przybory do pisania swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim nowoczesnemu tuszowi Metamo. Tajemnica tego wyjątkowego, opatentowanego przez firmę wynalazku sprowadza się do jego właściwości, a w szczególności do reakcji na zmiany temperatury. Kolorowa substancja w temperaturze dochodzącej do około 60 C zmienia swoje właściwości i przyjmuje postać transparentną, dzięki czemu pozostaje niewidoczna na papierze. Akcesoria biurowe do pisania z kolekcji Pilot Frixion wyposażone w tusz Metamo dodatkowo zaopatrzone są w gumkę umieszczoną na przeciwnym końcu przyrządu. Pocieranie gumką po tekście powoduje rozgrzewanie się papieru, a zarazem naniesionego na jego powierzchnię tuszu, który staje się przeźroczysty i niewidoczny.

Magiczna sztuczka w rzeczywistości jest starannie przemyślaną, opartą o wiedzę naukową technologią, dzięki której pisanie bywa o wiele wygodniejsze. Popełnione błędy można szybko usunąć bez potrzeby stosowania mniej estetycznych korektorów czy przepisywania całego tekstu. Ma to duże znaczenie szczególnie w takich sytuacjach, jak wypisywanie dyplomów, kart okolicznościowych, zaproszeń, które posiadamy w pojedynczych egzemplarzach. Ciekawostką jest fakt, że znikanie tuszu Metamo po potarciu gumką jest tylko pozorne, bowiem wystarczy umieścić zapiski w temperaturze -10C, a pojawią się one z powrotem na papierze.

Rozmaitość asortymentu produktów z serii Pilot Frixion

Rewelacyjne akcesoria biurowe do pisania z kolekcji Pilot Frixion wbrew pozorom nie stanowią małej grupy pisaków, ale są rozbudowaną kategorią produktów, pozwalającą na dobieranie odpowiednich narzędzi do wykonywanych prac. Mówiąc o różnorodności warto wspomnieć o konstrukcji przyborów do pisania z tuszem Metamo, dzielącej asortyment na cienkopisy, pióra kulkowe, zakreślacze, dodatkowo różniące się końcówką pozwalającą na rysowanie linii różnej grubości. Dodatkowym elementem wpływającym na komfort pisania jest końcówka Hi-Tecpoint umożliwiająca precyzyjne pisanie bardzo cienkich linii. Wszystkie pisaki Frixion wyposażone są w gumkę, a można ją również dokupić, jako samodzielny dodatek do zestawu przyborów.

Drugą istotną cechą różnicującą przybory do pisania Pilot Frixion jest ich kolorystyka. Tradycyjne długopisy w czterech podstawowych kolorach wykorzystywane były już kilkadziesiąt lat temu podobnie, jak zestawy kolorowych mazaków. Innowacyjność technologii Frixion sprowadza się do tego, że tusz jest znacznie płynniejszy, a więc łatwiej dozowany przez bardzo cienkie końcówki pisaków i piór kulkowych. Standardowa kolorystyka została też rozszerzona o takie barwy, jak różowa, fioletowa, brązowa, pomarańczowa, a kolory standardowe wzbogacono jasnymi i ciemnymi odcieniami. Takie zróżnicowanie pozwala na wykonywanie wielokolorowych rysunków, wyróżnianie i oznaczanie tematyczne notatek czy dekoracyjne wypisywanie kartek i dyplomów


2017 segato.pl | artykuły biurowe |  | sprzęt biurowy |  | akcesoria dla firm  

Kopiowanie zawartości naszego sklepu lub jej części bez zgody właścicieli sklepu jest zabronione.Sklep internetowy Shoper.pl


Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony