Promocje
Papier ksero A3 ColorCopy Mondi 100g 500ark
Papier ksero A3 ColorCopy Mondi 100g 500ark

118,49 zł

Cena regularna: 124,66 zł

96,33 zł

Cena regularna: 101,35 zł

szt
PAPIER KSERO BIUROWY 360 PREMIUM A4 80g 500ark
PAPIER KSERO BIUROWY 360 PREMIUM A4 80g 500ark

18,04 zł

Cena regularna: 18,04 zł

14,67 zł

Cena regularna: 14,67 zł

szt
Datownik POL 4810 samotuszujący
Datownik POL 4810 samotuszujący

18,99 zł

Cena regularna: 19,94 zł

15,44 zł

Cena regularna: 16,21 zł

szt
Produkt dnia
ZSZYWACZ BIUROWY MAPED ADVANCED METAL 25K GRAFITOWY
ZSZYWACZ BIUROWY MAPED ADVANCED METAL 25K GRAFITOWY

26,28 zł

21,37 zł

szt
Skoroszyt prezentacyjny PENTEL EKO błekitny 7 kieszeni
Skoroszyt prezentacyjny PENTEL EKO błekitny 7 kieszeni

5,31 zł

4,32 zł

szt
Zszywacz 30k  Leitz New NeXXt Style rubinowy
Zszywacz 30k Leitz New NeXXt Style rubinowy

104,01 zł

84,56 zł

szt
Kalkulator Citizen SDC-444S
Kalkulator Citizen SDC-444S

54,90 zł

44,63 zł

szt
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,3
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,3

25,91 zł

21,07 zł

szt
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,2
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,2

25,17 zł

20,46 zł

szt
Segregator A4 50 MM czarny
Segregator A4 50 MM czarny

7,59 zł

6,17 zł

szt
Tablica korkowa 60x90 MEMOBE
Tablica korkowa 60x90 MEMOBE

35,14 zł

28,57 zł

szt
Wkład Pilot Frixion do pióra 0,7mm niebieski
Wkład Pilot Frixion do pióra 0,7mm niebieski

5,69 zł

4,63 zł

szt
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,7
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,7

25,55 zł

20,77 zł

szt

kontakt ze sklepem

Artykuły szkolne niezbędne w plecaku każdego ucznia

Nauka na każdym etapie edukacji wiąże się z potrzebą zapisywania notatek, rysowania, zakreślania oraz innych prac wymagających specjalnych pomocy i akcesoriów. Zalicza się do nich szeroka gama produktów do pisania, kolorowania, a także linijek, gumek i wielu innych przydatnych drobiazgów.

Akcesoria szkolne dla pierwszaka

Nauka w szkole rozpoczyna się w wieku siedmiu lat, a dziecko na tym etapie sporadycznie potrafi już pisać. Oznacza to, że plecak pierwszoklasisty zdecydowanie różni się zawartością od tego, co zabiera ze sobą do szkoły uczeń szkoły średniej, a nawet ten uczęszczający do najstarszych klas podstawówki. Nie bez powodu pierwsze trzy lata nauki określa się, jako edukację początkową, bowiem na tym etapie dziecko dopiero kształtuje umiejętność płynnego pisania, doskonali sprawność rąk i rozwija swoje umiejętności poznawcze, przygotowując się do przyswajania bardziej złożonych treści. Artykuły szkolne, jakie trafiają obowiązkowo do plecaka ucznia w pierwszych trzech latach szkoły to kredki, pastele i farby w wielu odmianach.

Rozmaitość asortymentu w tej dziedzinie jest bardzo duża, dlatego wybór nie zawsze bywa prosty. Jednak wybierając produkty dla dziecka do szkoły, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jego możliwości fizyczne i umiejętności. Rysowanie flamastrami z pewnością nie wpłynie korzystnie na kształtowanie mięśni i sprawności dłoni podobnie, jak trudność w operowani pastelami nie pozwoli na tworzenie pięknych i estetycznych rysunków. W pierwszej klasie najlepiej zdają egzamin tradycyjne kredki ołówkowe dostępne w wielu zestawach kolorystycznych. Mniej wprawne dzieci mogą wykorzystać grube kredki trójkątne, systematycznie ćwicząc dłonie i stopniowo przechodząc do cieńszych kredek. Popularna bywa również plastelina. Przeglądając artykuły biurowe do pisania, można wśród nich wybrać też przydatne pierwszoklasiście ołówki, pióra, temperówki i gumki, kleje i nożyczki niezbędne podczas pracy na zajęciach w szkole i w domu.

Artykuły biurowe dla starszych uczniów

Kolejne etapy edukacji to również inna forma przyswajania wiedzy, innego rodzaju zadania wykonywane na lekcjach i w domu, a jednocześnie także inne pomoce potrzebne do ich realizowania. Edukacja matematyczna wymaga takich przyborów, jak linijki, kątomierze czy cyrkle, a im starszy uczeń, tym częściej sięga też po kalkulator. Na tym etapie nauki pojęcie artykułów szkolnych w dużym zakresie obejmuje ogólnie rozumiane artykuły biurowe, bowiem na kreatywnych lekcjach plastyki, matematyki czy nauk przyrodniczych wykonuje się rozmaite projekty wymagające często profesjonalnych przyborów, jak zszywacze, dziurkacze, aplikatory do taśm, korektory, specjalistyczne przybory do pisania i dziesiątki innych tego typu produktów.

Jeszcze bardziej ujednolicają się kategorie artykułów szkolnych i biurowych na etapie szkoły średniej. Nowoczesne metody nauczania zakładają samodzielność i kreatywność ucznia, dlatego sięga on po akcesoria biurowe do laminowania, bindowania, kserokopiarki, komputery, drukarki i inny sprzęt biurowy oraz cały szereg drobnych akcesoriów. Tradycyjnie rozumiane artykuły szkolne na tym etapie również zmieniają swoją formę, bowiem niewielu licealistów korzysta już z kredek zastępując je flamastrami, piórami kulkowymi i cienkopisami, prostszymi w użyciu i zapewniającymi lepsze efekty wizualne. Wśród starszych uczniów popularne jest też korzystanie z materiałów biurowych do archiwizowania dokumentów, a więc segregatory, teczki biurowe, koszulki foliowe, spinacze, przekładki i wiele innych.

Akcesoria szkolne nie tylko do nauki

Korzystanie z kredek, flamastrów, cienkopisów i farb w szkole nie oznacza, że te produkty przeznaczone są wyłącznie do nauki. Malowanie, lepienie z plasteliny, kolorowanie obrazków to prace rozwijające kreatywność, pobudzające wyobraźnie dziecka, a także pozwalające na sukcesywne ćwiczenie i rozwijanie manualne. Producenci oferujący artykuły szkolne dla dzieci wprowadzają różne innowacyjne rozwiązania, które mają zachęcić maluchy do zabawy kolorami i przyborami szkolnymi nie tylko w klasowej ławce, ale również w domu, w czasie wolnym od nauki. W sklepie oferującym artykuły biurowe i szkolne można znaleźć zarówno tradycyjne kredki ołówkowe, jak i farby puchnące, kredki akwarelowe, pastele olejne, kredki świecowe i woskowe, pastele i pisaki do tkanin, często z dodatkiem koszulki, torby tekstylnej i szablonu. Nowa forma tej samej czynności, czyli malowania, pisania, rysowania, pozwala na dalsze rozwijanie zainteresowań, a przede wszystkim na poznawanie możliwości, jakie mają standardowe produkty stanowiące wyposażenie szkolnego plecaka.


2017 segato.pl | artykuły biurowe |  | sprzęt biurowy |  | akcesoria dla firm  

Kopiowanie zawartości naszego sklepu lub jej części bez zgody właścicieli sklepu jest zabronione.Sklep internetowy Shoper.pl


Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony