Promocje
Oczyszczacz powietrza Fellowes AreaMax DX55 + FILTRY NA ROK GRATIS
Oczyszczacz powietrza Fellowes AreaMax DX55 + FILTRY NA ROK GRATIS
730,00 zł 699,00 zł 593,50 zł 568,29 zł
szt
Oczyszczacz powietrza Fellowes AreaMax DX5 + FILTRY NA ROK GRATIS
Oczyszczacz powietrza Fellowes AreaMax DX5 + FILTRY NA ROK GRATIS
499,00 zł 449,00 zł 405,69 zł 365,04 zł
szt
Oczyszczacz powietrza Fellowes AreaMax DX5
Oczyszczacz powietrza Fellowes AreaMax DX5
499,00 zł 445,00 zł 405,69 zł 361,79 zł
szt
Produkt dnia
Podkładka przed klawiaturę I-Spire Fellowes czarna
Podkładka przed klawiaturę I-Spire Fellowes czarna
41,30 zł 33,58 zł
szt
Kalkulator Citizen SDC-444S
Kalkulator Citizen SDC-444S
33,69 zł 27,39 zł
szt
Pastele do TKANIN Pentel + czapka i dł. żelowy ZESTAW
Pastele do TKANIN Pentel + czapka i dł. żelowy ZESTAW
28,20 zł 22,93 zł
szt
Podkładka żelowa pod nadgarstek Fellowes niebieska
Podkładka żelowa pod nadgarstek Fellowes niebieska
24,90 zł 24,84 zł
szt
Oczyszczacz powietrza Fellowes AreaMax DX95
Oczyszczacz powietrza Fellowes AreaMax DX95
895,00 zł 727,64 zł
szt
Kreatywna Sprytna PLASTELINA niebieska PUKKA FUN
Kreatywna Sprytna PLASTELINA niebieska PUKKA FUN
16,90 zł 13,74 zł
szt
Niszczarka Fellowes P-48C PROMOCJA
Niszczarka Fellowes P-48C PROMOCJA
329,00 zł 328,25 zł
szt
Niszczarka Fellowes biurowa 79Ci
Niszczarka Fellowes biurowa 79Ci
1 215,86 zł 1 213,07 zł
szt

kontakt ze sklepem

standard allegro

Artykuły szkolne niezbędne w plecaku każdego ucznia

Nauka na każdym etapie edukacji wiąże się z potrzebą zapisywania notatek, rysowania, zakreślania oraz innych prac wymagających specjalnych pomocy i akcesoriów. Zalicza się do nich szeroka gama produktów do pisania, kolorowania, a także linijek, gumek i wielu innych przydatnych drobiazgów.

Akcesoria szkolne dla pierwszaka

Nauka w szkole rozpoczyna się w wieku siedmiu lat, a dziecko na tym etapie sporadycznie potrafi już pisać. Oznacza to, że plecak pierwszoklasisty zdecydowanie różni się zawartością od tego, co zabiera ze sobą do szkoły uczeń szkoły średniej, a nawet ten uczęszczający do najstarszych klas podstawówki. Nie bez powodu pierwsze trzy lata nauki określa się, jako edukację początkową, bowiem na tym etapie dziecko dopiero kształtuje umiejętność płynnego pisania, doskonali sprawność rąk i rozwija swoje umiejętności poznawcze, przygotowując się do przyswajania bardziej złożonych treści. Artykuły szkolne, jakie trafiają obowiązkowo do plecaka ucznia w pierwszych trzech latach szkoły to kredki, pastele i farby w wielu odmianach.

Rozmaitość asortymentu w tej dziedzinie jest bardzo duża, dlatego wybór nie zawsze bywa prosty. Jednak wybierając produkty dla dziecka do szkoły, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jego możliwości fizyczne i umiejętności. Rysowanie flamastrami z pewnością nie wpłynie korzystnie na kształtowanie mięśni i sprawności dłoni podobnie, jak trudność w operowani pastelami nie pozwoli na tworzenie pięknych i estetycznych rysunków. W pierwszej klasie najlepiej zdają egzamin tradycyjne kredki ołówkowe dostępne w wielu zestawach kolorystycznych. Mniej wprawne dzieci mogą wykorzystać grube kredki trójkątne, systematycznie ćwicząc dłonie i stopniowo przechodząc do cieńszych kredek. Popularna bywa również plastelina. Przeglądając artykuły biurowe do pisania, można wśród nich wybrać też przydatne pierwszoklasiście ołówki, pióra, temperówki i gumki, kleje i nożyczki niezbędne podczas pracy na zajęciach w szkole i w domu.

Artykuły biurowe dla starszych uczniów

Kolejne etapy edukacji to również inna forma przyswajania wiedzy, innego rodzaju zadania wykonywane na lekcjach i w domu, a jednocześnie także inne pomoce potrzebne do ich realizowania. Edukacja matematyczna wymaga takich przyborów, jak linijki, kątomierze czy cyrkle, a im starszy uczeń, tym częściej sięga też po kalkulator. Na tym etapie nauki pojęcie artykułów szkolnych w dużym zakresie obejmuje ogólnie rozumiane artykuły biurowe, bowiem na kreatywnych lekcjach plastyki, matematyki czy nauk przyrodniczych wykonuje się rozmaite projekty wymagające często profesjonalnych przyborów, jak zszywacze, dziurkacze, aplikatory do taśm, korektory, specjalistyczne przybory do pisania i dziesiątki innych tego typu produktów.

Jeszcze bardziej ujednolicają się kategorie artykułów szkolnych i biurowych na etapie szkoły średniej. Nowoczesne metody nauczania zakładają samodzielność i kreatywność ucznia, dlatego sięga on po akcesoria biurowe do laminowania, bindowania, kserokopiarki, komputery, drukarki i inny sprzęt biurowy oraz cały szereg drobnych akcesoriów. Tradycyjnie rozumiane artykuły szkolne na tym etapie również zmieniają swoją formę, bowiem niewielu licealistów korzysta już z kredek zastępując je flamastrami, piórami kulkowymi i cienkopisami, prostszymi w użyciu i zapewniającymi lepsze efekty wizualne. Wśród starszych uczniów popularne jest też korzystanie z materiałów biurowych do archiwizowania dokumentów, a więc segregatory, teczki biurowe, koszulki foliowe, spinacze, przekładki i wiele innych.

Akcesoria szkolne nie tylko do nauki

Korzystanie z kredek, flamastrów, cienkopisów i farb w szkole nie oznacza, że te produkty przeznaczone są wyłącznie do nauki. Malowanie, lepienie z plasteliny, kolorowanie obrazków to prace rozwijające kreatywność, pobudzające wyobraźnie dziecka, a także pozwalające na sukcesywne ćwiczenie i rozwijanie manualne. Producenci oferujący artykuły szkolne dla dzieci wprowadzają różne innowacyjne rozwiązania, które mają zachęcić maluchy do zabawy kolorami i przyborami szkolnymi nie tylko w klasowej ławce, ale również w domu, w czasie wolnym od nauki. W sklepie oferującym artykuły biurowe i szkolne można znaleźć zarówno tradycyjne kredki ołówkowe, jak i farby puchnące, kredki akwarelowe, pastele olejne, kredki świecowe i woskowe, pastele i pisaki do tkanin, często z dodatkiem koszulki, torby tekstylnej i szablonu. Nowa forma tej samej czynności, czyli malowania, pisania, rysowania, pozwala na dalsze rozwijanie zainteresowań, a przede wszystkim na poznawanie możliwości, jakie mają standardowe produkty stanowiące wyposażenie szkolnego plecaka.


2017 segato.pl | artykuły biurowe |  | sprzęt biurowy |  | akcesoria dla firm  

Kopiowanie zawartości naszego sklepu lub jej części bez zgody właścicieli sklepu jest zabronione.Sklep internetowy Shoper.pl


Pokaż pełną wersję strony