Promocje
Długopis MAPED VISIO PEN dla leworęcznych niebieski
Długopis MAPED VISIO PEN dla leworęcznych niebieski

10,19 zł

Cena regularna: 10,99 zł

8,28 zł

Cena regularna: 8,93 zł

szt
PAPIER KSERO BIUROWY 360 EVERYDAY A3 80g 500ark
PAPIER KSERO BIUROWY 360 EVERYDAY A3 80g 500ark

36,99 zł

Cena regularna: 49,99 zł

30,07 zł

Cena regularna: 40,64 zł

szt
Zestaw geometryczny STAEDTLER 10 elementów pudełko
Zestaw geometryczny STAEDTLER 10 elementów pudełko

13,65 zł

Cena regularna: 14,99 zł

11,10 zł

Cena regularna: 12,19 zł

szt
Produkt dnia
ZSZYWACZ BIUROWY MAPED ADVANCED METAL 25K GRAFITOWY
ZSZYWACZ BIUROWY MAPED ADVANCED METAL 25K GRAFITOWY

27,79 zł

22,59 zł

szt
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,7
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,7

26,49 zł

21,54 zł

szt
Wkład Pilot Frixion do pióra 0,7mm niebieski
Wkład Pilot Frixion do pióra 0,7mm niebieski

7,05 zł

5,73 zł

szt
Segregator A4 50 MM czarny
Segregator A4 50 MM czarny

6,99 zł

5,68 zł

szt
Tablica korkowa 60x90 MEMOBE
Tablica korkowa 60x90 MEMOBE

33,09 zł

26,90 zł

szt
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,3
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,3

26,49 zł

21,54 zł

szt
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,2
Ołówek Pentel automatyczny inteligentny ORENZ 0,2

26,49 zł

21,54 zł

szt
Kalkulator Citizen SDC-444S
Kalkulator Citizen SDC-444S

57,79 zł

46,98 zł

szt
Skoroszyt prezentacyjny PENTEL EKO błekitny 7 kieszeni
Skoroszyt prezentacyjny PENTEL EKO błekitny 7 kieszeni

5,59 zł

4,54 zł

szt
Zszywacz 30k  Leitz New NeXXt Style rubinowy
Zszywacz 30k Leitz New NeXXt Style rubinowy

109,48 zł

89,01 zł

szt

kontakt ze sklepem

Niszczarki biurowe

Dlaczego warto niszczyć?

Rozwijające się społeczeństwo niesie ze sobą coraz więcej zagrożeń dla przeciętnego obywatela, a także dla funkcjonujących w nim firm. Przestępczość skłania się do coraz wymyślniejszych metod czerpania zysków, wśród których znaczące miejsce zajmuje prawdziwa plaga współczesnego świata – kradzież i wykorzystywanie danych osobowych.

niszczarki fellowes

Kradzież tożsamości.

Kradzieże tożsamości to jeden z poważniejszych rodzajów przestępstw, które stają się problemem naszych czasów. Dostęp do danych osobowych znajdujących się na wyrzucanych dokumentach sprawia, że przestępcy wymyślają wciąż nowe sposoby ich wykorzystania, działając tym samym na szkodę właściciela. Konsekwencją bywają poważne straty finansowe i często też podważenie tak istotnej w niektórych zawodach wiarygodności. A przecież wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednią niszczarkę.

Kradzież danych osobowych z dokumentów wyrzucanych do śmietnika w całości, bądź jedynie po przedarciu, to pierwszy z etapów przestępstwa. W drugim dochodzi do wyłudzania kredytów pod hipotekę, kart kredytowych, kradzieży pieniędzy z kont bankowych, zakładania działalności na podstawie skradzionych danych i czerpania z niej zysków bez płacenia podatków, podpisywanie umów z firmami telekomunikacyjnymi, umów o wynajem samochodu lub pokoju hotelowego z zamiarem kradzieży, czerpanie zysków ze zbiórek publicznych, naliczanie punktów karnych z mandatów itp.

Dlaczego należy niszczyć dokumenty?

Przedstawione formy wykorzystania danych osobowych osób trzecich to tylko kilka przykładów przestępczej pomysłowości. Nielegalny biznes wciąż rozwija się, a co pewien czas organa ścigania odkrywają nowe sposoby wyłudzania pieniędzy, majątków, podważanie dobrej opinii przez zatrudnianie się w firmach i defraudowanie pieniędzy lub dokonywanie w nich kradzieży. Osoby poszkodowane często bardzo długo muszą udowadniać swoją niewinność, a wiele instytucji wpisuje je na czarną listę, która – nawet po oczyszczeniu z zarzutów – staje się powodem wielu problemów. Niszczenie dokumentów w sposób, który uniemożliwia ich odtworzenie, bywa jednym z najskuteczniejszych zabezpieczeń przed złodziejami tożsamości. Profesjonalne niszczarki zależnie od poziomu bezpieczeństwa tną dokumenty na tak małe kawałki papieru, że odtworzenie ich bywa niemożliwe, a przy bardziej ogólnych dokumentach – nieopłacalne.

Co i jak niszczyć?

Większości z nas do podjęcia decyzji o tym, jakie dokumenty warto zniszczyć wystarczy wyobraźnia, która podpowie, czy informacje zawarte w nich mogą się przydać przestępcy i w jaki sposób zagrożą ich właścicielom. Do takich dokumentów zaliczają się wszystkie te, które zawierają komplet danych adresowych z datą urodzenia, numerem PESEL czy NIP. To typowe informacje podawane w większości formularzy, jakie wypełniamy starając się o pracę, konto w banku, pożyczkę, świadczenie rentowe czy przyjęcie do szkoły. Pobierając je w sieci i wypełniając często mylimy się, a te błędnie wypełnione wyrzucamy do kosza nie zastanawiając się, nad ich przestępczą przydatnością. Zniszczenia wymagają dokumenty dotyczące działalności firm, organizacji, instytucji, raporty finansowe, listy klientów i kontrahentów, akta pracowników, czyli wszystkie te informacje, których nie można znaleźć w publikowanych powszechnie źródłach. Najlepszą metodą niszczenia jest oczywiście niszczarka, która potnie dokument na małe ścinki, a także skutecznie zniszczy płyty CD czy DVD z danymi.

jak niszczyc dokumenty

Dlaczego niszczarki Fellows?

Na rynku można znaleźć wiele urządzeń niszczących, jednak z pewnością do najlepszych zaliczają się niszczarki Fellows, które gwarantują wysoką skuteczność i sprawność. Atutem tych urządzeń jest szerokie zróżnicowanie konstrukcji, dzięki czemu sprawdza się zarówno w warunkach domowych czy niewielkiego, jednoosobowego biura, jak i w wielkich firmach. Każdy z typów urządzeń wyróżnia się innymi parametrami mogąc ciąż jednorazowo kilka kartek, ale też przerabiać na ścinki całe książki. Ważną cechą niszczarek Fellows jest też pełny zakres poziomów bezpieczeństwa, od tych do dokumentów ogólnych po urządzenia na poziomie 5 przeznaczone do niszczenia dokumentów ściśle tajnych. Odtworzenie takich dokumentów jest praktycznie niemożliwe.

dlaczego niszczarki fellowes

 

Zobacz niszczarki fellowes w naszym sklepie


2017 segato.pl | artykuły biurowe |  | sprzęt biurowy |  | akcesoria dla firm  

Kopiowanie zawartości naszego sklepu lub jej części bez zgody właścicieli sklepu jest zabronione.Sklep internetowy Shoper.pl


Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony