Produkt dnia
Podpórka pod plecy oparcie Kensington
Podpórka pod plecy oparcie Kensington
219,00 zł 178,05 zł
szt
Kalkulator Citizen SDC-444S
Kalkulator Citizen SDC-444S
38,99 zł 31,70 zł
szt
Segregator A4 50 MM czarny
Segregator A4 50 MM czarny
4,59 zł 3,73 zł
szt
Tablica korkowa 60x90 MEMOBOARDS
Tablica korkowa 60x90 MEMOBOARDS
21,99 zł 17,88 zł
szt
Skoroszyt prezentacyjny PENTEL EKO niebieski 7 kieszeni
Skoroszyt prezentacyjny PENTEL EKO niebieski 7 kieszeni
4,89 zł 3,98 zł
szt
Wkład Pilot Frixion do pióra 0,7mm niebieski
Wkład Pilot Frixion do pióra 0,7mm niebieski
4,99 zł 4,06 zł
szt
Zszywacz 30k Leitz New NeXXt Style rubinowy
Zszywacz 30k Leitz New NeXXt Style rubinowy
74,99 zł 60,97 zł
szt
ZSZYWACZ BIUROWY MAPED ADVANCED METAL 25K GRAFITOWY
ZSZYWACZ BIUROWY MAPED ADVANCED METAL 25K GRAFITOWY
22,99 zł 18,69 zł
szt

W dniach 02.04 - 05.04  sklep Segato będzie nieczynny. 

Złożone zamówienia będą realizowane od 06.04.

Przepraszamy za utrudnienia.

kontakt ze sklepem

Oczyszczacze powietrza – odetchnij z ulgą

Powietrze, którym oddychamy nie należy do najczystszych. Zimowy problem ze smogiem wykraczającym daleko poza normy, pyłki i inne alergeny, kurz, roztocza, wirusy, bakterie, substancje smoliste z dymu papierosowego - to wszystko może stać się przyczyną nie tylko dużego dyskomfortu, ale i problemów zdrowotnych. Ich rozwiązaniem może być sięgnięcie po oczyszczacz powietrza. Sprawdź, jak działa to urządzenie i w jaki sposób wybrać model odpowiedni dla siebie.

Jeśli oczyszczacz powietrza kojarzy Ci się przede wszystkim z przemysłowym urządzeniem stosowanym np. na placach budowy czy podczas remontów – jesteś na dobrej drodze. Rzeczywiście, zamknięte w metalowe obudowy, ciężkie oczyszczacze powietrza są wykorzystywane m.in. przy usuwaniu azbestu czy punktowym odsysaniu pyłu. Jednak to nie jedyny sprzęt, za pomocą którego możesz oczyścić powietrze, którym oddychasz Ty i cała Twoja rodzina. Nowością na rynku są osobiste oczyszczacze powietrza. Te oferowane przez firmę Fellowes pozwalają usunąć z niego nawet do 99,97% wszystkich zanieczyszczeń. Dzięki ich pracy możesz bez obaw oddychać pełną piersią. Jak działa tego typu sprzęt?

Osobiste oczyszczacze powietrza – rozwiązanie dla każdego domu i biura

Przemysłowe oczyszczacze powietrza są urządzeniami dużymi, nieporęcznymi i pracującymi bardzo głośno. Trudno sobie wyobrazić ich montaż w sypialni dziecka czy nawet salonie w domu jednorodzinnym. Ponadto ich parametry pracy są nastawione przede wszystkim na eliminowanie pyłu oraz innych „większych” zanieczyszczeń. W domu zaś mierzymy się przede wszystkim z wirusami, bakteriami, roztoczami, kurzem czy pyłkami – wchodzimy zatem na poziom mikro, a nawet nano. Dlatego właśnie, z myślą o użytkownikach domowych, powstały osobiste oczyszczacze powietrza. Ich parametry techniczne są dostosowane do specyfiki domu czy mieszkania.

Osobiste oczyszczacze powietrza:

 • pracują cicho – oferują kilka prędkości pracy wentylatorów, co oznacza, że w ciągu dnia można ich używać w bardziej intensywnym trybie, a w nocy zmniejszyć moc i niemal całkowicie wyciszyć urządzenie,
 • są nastawione na usuwanie wszystkich typowych zanieczyszczeń powietrza – począwszy od kurzu czy nieprzyjemnych zapachów, aż po roztocza, wirusy, bakterie oraz grzyby; radzą sobie również z regulowaniem wilgotności powietrza,
 • są mobilne – oznacza to, że można je przenosić z miejsca na miejsce zgodnie z potrzebami – np. w ciągu dnia wykorzystywać w salonie, a wieczorem przenieść do sypialni,
 • są estetyczne – z łatwością można wkomponować je w estetykę każdego wnętrza, a samo urządzenie nie zajmuje wiele miejsca,
 • mogą być dostosowane do potrzeb pomieszczeń różnej wielkości – najczęściej o powierzchni od 8 do 25 m2.

Można je więc zastosować zarówno w mieszkaniach, jak i w domach jednorodzinnych.

Jest jeszcze jedna istotna różnica między domowymi, osobistymi oczyszczaczami powietrza a tymi przemysłowymi. To cena. Koszt zakupu przemysłowego oczyszczacza rozpoczyna się na poziomie kilku tysięcy złotych. Ten osobisty można np. w Segato kupić już za kilkaset złotych. To inwestycja, która się zwróci.

Jak działa osobisty oczyszczacz powietrza?

Te nowoczesne, np. oferowane przez cenioną markę Fellowes pozwalają efektywnie oczyścić powietrze ze szkodliwych zanieczyszczeń oraz alergenów z bardzo dużą skutecznością. Jest to możliwe z uwagi na zastosowany w każdym urządzeniu system wielokrotnego filtrowania powietrza. Jak to wygląda w praktyce?

 • Włączasz oczyszczacz powietrza, ustawiając odpowiedni poziom obrotów. To inicjuje wymuszony obieg powietrza, w którym mieszanka, którą oddychamy, zanim trafi do Twoich płuc, przechodzi filtrację.
 • Powietrze trafia do oczyszczacza, gdzie rozpoczyna się usuwanie z niego zanieczyszczeń i alergenów.
 • Węglowy filtr to sposób na pozbycie się z powietrza przykrych zapachów, oparów oraz dużych cząstek.
 • Filtr True HEPA, znacznie skuteczniejszy niż ten, który znajdziesz w odkurzaczu, to kluczowy element oczyszczający. To tu znika z powietrza lwia część zanieczyszczeń, nawet tych o średnicy 0,3 mikrona. True HEPA wyłapuje m.in. wirusy, zarodniki pleśni, pyłki, roztocze, sierść, naskórek zwierząt domowych czy dym tytoniowy.
 • Na kolejnym etapie działa powłoka antybakteryjna, która dezynfekuje powietrze, pozbawiając je ewentualnych bakterii, a dodatkowo zapobiega osadzaniu się zanieczyszczeń i drobnoustrojów na filtrze HEPA.
 • Jonizator wspomaga usuwanie zanieczyszczeń – wytwarza pole magnetyczne, które ułatwia ich bezpieczną eliminację.

Cały proces, choć bardzo kompleksowy i wieloetapowy, zajmuje dosłownie kilka chwil. Prędkość filtrowania powietrza uzależniona jest od mocy wybranego oczyszczacza.

Jak wybrać oczyszczacz powietrza do swojego domu?

Wystarczy przyjrzeć się ofercie produktów dostępnych na rynku, aby przekonać się o tym, że z roku na rok pojawiają się nowe oczyszczacze osobiste. Jak zatem wybrać spośród nich ten idealny? Cena, choć istotna, nie powinna być najważniejszym czynnikiem. Oto, czemu powinieneś się przyjrzeć przed dokonaniem zakupu.

Sugerowana powierzchnia pomieszczenia

To jeden z najważniejszych parametrów podczas kupowania oczyszczacza powietrza. Wskazuje bowiem na to, w jak dużym pomieszczeniu urządzenie będzie skutecznie działało. Obecnie oferowane np. przez Fellowes urządzenia mogą być przeznaczone do filtrowania powietrza na powierzchni 8 m2, czyli np. w niewielkiej kuchni czy łazience, ale i 28 m2 – to już np. duży salon z jadalnią lub sypialnia.

Pamiętaj, że te przykładowe 28 m2 może znaleźć się w jednym pomieszczeniu lub np. dwóch sąsiadujących ze sobą. Istotne jest również, że pełną wydajność urządzenie osiąga przy zamkniętych ciągach – wówczas, gdy zamknięte są drzwi oraz okna.

Moc

To od mocy uzależniona jest efektywność pracy oczyszczacza, a co za tym idzie – szybkość, z jaką będzie filtrował powietrze. Pamiętaj jednak, że często jest tak, że im wyższa moc, tym wyższe koszty użytkowania urządzenia.

Koszty eksploatacji

Na koszty eksploatacji oczyszczacza wpływa kilka czynników, takich jak:

 • zużycie mocy – oczyszczacze działają na prąd, przyjrzyj się zatem oznaczeniu energooszczędności na urządzeniu, które chcesz kupić, te klasy A, A+ lub wyższej pozwolą Ci zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w skali roku,
 • koszt wymiany filtrów węglowych oraz HEPA – aby zachować pełną sprawność urządzenia, od czasu do czasu trzeba wymieniać jego filtry – sprawdź zatem przewidywaną pojemność filtra oraz koszt zakupu nowego,
 • obecność dodatkowych funkcji – np. tych związanych z nawilżaniem, które sprawiają, że w koszty trzeba wkalkulować również wydatki na wodę demineralizowaną.

Zastanów się dobrze, które dodatkowe funkcje są Ci potrzebne i czy inne, lepszej klasy urządzenie nie zaoferuje Ci ich w standardzie, bez narażania na dodatkowe wydatki.

Łatwość obsługi

Odświeżacz powinien być urządzeniem, którego pracą łatwo zarządzać. Pomoże w tym np. intuicyjny panel umieszczony na osłonie. Za jego pomocą powinieneś móc ustawić wszystkie parametry pracy oczyszczacza – od intensywności filtrowania, aż po włączanie i wyłączanie dodatkowych funkcji.

Ile oczyszczaczy powinienem kupić?

Jeden oczyszczacz powietrza nie wystarczy, jeśli zależy Ci na naprawdę efektywnym pozbywaniu się zanieczyszczeń i drobnoustroju w całym domu. Z drugiej strony jednak, wcale nie potrzebujesz ich tylu, ile masz wnętrz w domu. Dużą zaletą osobistych oczyszczaczy od Fellows jest ich mobilność. Dzięki niej urządzenie możesz swobodnie przemieszczać.

Eksperci zalecają, by zainwestować w tyle oczyszczaczy powietrza, ile jest w domu sypialni. Jako że to pokoje znajdujące się w „strefie nocnej domu”, spędzamy w nich co najmniej kilka godzin dziennie. Logiczne jest więc, że tam najbardziej należy o jakość powietrza. Jednak w ciągu dnia urządzenia można spokojnie przenieść do salonu, kuchni czy jadalni, by i tam móc oddychać pełną piersią.

Inwestycja w nowoczesny oczyszczacz powietrza to dobre rozwiązanie dla każdego domu. Jego zakup jest dziś w zasięgu finansowym większości rodzin. Warto więc rozważyć jego nabycie i… zacząć oddychać zdrowiej niż wcześniej.


2017 segato.pl | artykuły biurowe |  | sprzęt biurowy |  | akcesoria dla firm  

Kopiowanie zawartości naszego sklepu lub jej części bez zgody właścicieli sklepu jest zabronione.Sklep internetowy Shoper.pl


Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony